Anlıyorum Ama Konuşamıyorum Demekten Kurtulmanın Yolu

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

“İngilizce konuşulan pek çok şeyi anlıyorum ama iş konuşmaya gelince konuşamıyorum diyenlerden misiniz? Eğer yanıtınız evet ise bu yazı ve açıklamalar sizin için faydalı olabilir.”

[/vc_column_text][vc_column_text]Toplumun büyük bölümü İngilicez konuşulan cümleleri kolaylıkla anlayabiliyor. Fakat sıra konuşmaya ve karşıdaki kişiyi yanıtlamaya gelince pek çok insan tıkanıp kalıyor. Aslında bunun pek çok nedeni var. Bu nedenlerden ilki ilkokul yıllarında aldığımız sağlam temelsiz ve oldukça basite indirgenmiş olan İngilizce dersleri olarak sıralanabilir. İlkokul yıllarında aldığımzı bu derslerin pek çoğu ne yazık ki yalnızca yazım üzerine. Konuşmak ile ilgili olan İngilizce eğitim kısmı ise yalnızca kendi ismini söylemek, hangi ülke vatadanşı olduğunu belirtmek, yaşını söylemek, rakamları saymak gibi basit cümlelerden oluşuyor. Bunun haricinde insanlar kelime dağarcığını genişletmeden kısıtlı İngilizce kelime ile direkt olarak gramer öğrenmeye teşvik ediliyor. Fakat bu kişilerde hızlı bir şekilde konuşmayı engelliyor. Karşı tarafın konuşmalarını net bir şekilde yazım dilini bildiğimiz için anlayabiliyoruz. Sıkıntılı süreç cevap vermeye geldiğinde oluşuyor. İşte bunun için bazı çözümler şu şekilde;[/vc_column_text][vc_column_text]

Konuşma Yöntemi

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]Bire bir İngilizce konuşabileceğiniz alabileceğiniz herhangi bir arkadaşınız varsa bu sizin için yeterli olacaktır. Fakat bu noktada arkadaşınızın çok net bir şekilde İngilizce konuşabiliyor olması lazım. Genellikle bu konuda insanların yaptığı hata karşısına İngilizce’yi çok iyi bilmeyen bir kişiyi alarak konuşmaya çalışmak. İki kişide İngilizce bilmediğinde ve konuşarak pratik yapmaya çalıştıklarında iş daha çok içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Eğer bu yöntemi tercih ederek İngilizce konuşmaya başlamak istiyorsanız İngilizce’yi iyi bilen birine ihtiyacınız var. Çevrenizde böye bir kişi yoksa bu durumda yapmanız gereken şey bir İngilizce kursuna giderek bire bir İngilizce eğitimi almak olacaktır. Bunun için İzmir’de açılmış olan Bire Bir İngilizce kursunu tercih edebilirsiniz.

Özel olarak yurtdışından getirilmiş çalışma arkadaşları ile size bir bire eğitim vererek çok hızlı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlamanıza yardımcı olabilirler. Bunun için internet siteleri olan birebiringilizceozelders.com ‘a tıklamanız ve site üzerinden kendileri ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”704″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

Direct Method

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”707″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”672″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_column_text]Direct method pek çok yabancı uyruklu ülkede kullanılan bir yöntemdir. Aslında Türkçe bilinmeyen bir ülkede yabancı dil ile iletişim kurmak istediğinizde okulda veya üniversite hazırlık döneminde öğrendiğiniz İngilizce pek işinize yaramayacaktır. Çünkü bu kurumlarda öğretilen İngilizce yalnızca yazım İngilizcesidir ve konuşulmaya geldiğinde bu bilgileriniz işe yaramaz.

Direct method ise pek çok ülkede yabancı dil eğitimcileri tarafından kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde kişiye sadece yazım dili öğretilmez. Gramerlerin, yüklem ve öznelerin yeri pek önemsenmez. Bu metotta önemli olan karşınızda bulunan kişiyle İngilizce konuşabiliyor olmanızdır. Sadece bu hedefe odaklı olarak size ders verilir. Yabancı bir ülkede sokağa çıktığınızda insanlarla iletişim kurabilmeniz için gerekli olan bilgileri içerir. Örneğin “Şehir merkezine nasıl gidebilirim? Tarih eder misiniz?” diye cümle kurmak yerine daha kısa ve direkt olarak amaca yönelik cümleler kurmanızı sağlar. Örneğin “Şehir merkezi nerede? Gitmek istiyorum.” Gibi cümleler ile daha pratik ve kolay şekilde işlerinizi halledebilirsiniz. Direct methodda önemli olan şey işlemlerinizi halletmenizdir.

Yabancı bir turistin Türkiye’ye geldiğinde “Sultanahmet’e nasıl gidebilirim?” demeyerek “Var ben Sultanahmet’e gitmek” dediği gibi bizimde detaylı olarak gramer bilmemize gerek yok. Çünkü bir yabancı turist bize “Var ben Sultanahmet’e gitmek” dediğinde kişinin oraya gitmek istediğini anlayabiliyoruz. Bu kişilerin pek çoğu yurtdışında birkaç aylık veya haftalık Direct Method Türkçe eğitimi aldığı için niyetlerini ve isteklerini bu kadar net belirtebiliyorlar. Eğer sizlerde direct method ile İngilizce eğitimi alırsanız kolaylıkla isteklerinizi ifade edip konuşmaya başlayabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”709″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

İngilizce Konuşma Kursu

İngilizce yazım dilini öğrenmek yerine artık gündelik hayatta çok daha önem veriliyor olan İngilizce konuşma kurslarını tercih edebilirsiniz. Çünkü insanların pek çoğu artık İngilizce yazı yazmayı, mail atmayı, gelen mailleri okumayı biliyor. Fakat pek çok kimsenin sorunu anladığı halde İngilizce konuşamamak. Bundan kaynaklı olarak İngilizce konuşmayı bilenler ve karşısında ki ile konuşmayı başarabilenler iş patronları tarafından daha çok tercih ediliyor.

Böyle küçük bir sebepten dolayı işsiz kalmamanız ve İngilizce konuşabilmeniz için İngilizce Konuşma Kursunu tercih edebilirsiniz. Bunun için İzmir İngilizce Kursu’nun açmış olduğu konuşma kursları sizin için faydalı olabilir. Çünkü kurs içerisinde Bire Bir İngilizce eğitimleri ve yabancı hocadan İngilizce eğitimleri mevcut.

Kalabalık sınıflar yerine teke tek olarak ana dili İngilizce olan öğretmenlerden Direct Method yardımıyla İngilizce öğrenmek daha faydalı olmaz mı? Eğer yazı içerisinde verdiğimiz bilgiler sizlere mantıklı ve faydalı geliyorsa İzmir İngilizce Kursu ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle kısa dönemde İngilizce konuşmaya başlayabilir ve pek çok iş engelini bu şekilde aşabilirsiniz. Ayrıca yurtdışı seyahatleriniz için hızlandırılmış küçük İngilizce kursu hizmetlerini de sağlıyorlar.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]

En İyi İngilizce Kursu

İzmir’de en iyi ingilizce kursunun İzmir Dil Okulu ve Bire Bir İngilizce isimlerinde olan iki kuruluş olduğunu biliyor muydunuz? Hem yurtdışından getirdikleri öğretmenler hemde teke tek olarak verdikleri eğitimler sayesinde kurstan mezun olan kişilerin İngilizce konuşma seviyeleri çok yüksek oluyor. Kişiler katıldıkları anketlerde daha önce gittikleri kursların hiçbir faydası olmamasına rağmen bu kursların kendilerine büyük katkılar sağladıklarını ifade ediyorlar.

İngilizce eğitim kursları arasında pek çok ödüle sahip olan bu kurslarda eğer sizde eğitim almak istiyorsanız ingilizce kursu fiyatları oldukça düşük olan bu kuruluşları sizlerde tercih edebilirsiniz. Direct method ile kolayca İngilizce öğrenmenin yolu İzmir’de ve İstanbul’da bu kuruluşlardan geçiyor.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”722″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]