Direct Method

C1 - Direct Method - izmir ingilizce kursu

Konuşma Ağırlıklı İngilizcesi

Türkiye’de İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenmek isteyen bireyler için ilk seçenek! Türklere İngilizce dil eğitim veren yabancı (Native Speaker) eğitmenler tarafından, bi-lingual olan öğretmenlerden destek alıp yazılmış metod.

Direct Method Turkey web sitesinden kullandığımız “İngilizce dil eğitim yöntemleri” hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

BIZ ENGLISH İLE HIZINIZA HIZ KATIN!

DIRECT METODU ÖZEL DERS İLE BİRLEŞTİREREK

NEDEN DIRECT METOD?

Klasik İngilizce eğitimi veren sistemlere göre 4 kat daha hızlı öğrenme sağlar!

Pegasus, VMWARE, IBM, Maksisoft, Birmot (Fiat) ve H&M gibi şirketler dünya genelinde kurumsal İngilizce eğitimleri için Direct Metodunu tercih etmişlerdir. Soru-cevap içerikli dersler, öğrencinin İngilizceyi hızlı bir devinim içerisinde dinleyerek etkin bir şekilde konuşmasını sağlamaktadır.

“Anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesini kuran insanların en büyük problemi, konuşmaya çalışırken zihindeki çeviri mekanizmasının aktif olmasıdır. Türkçe gramer çalışarak dil öğrenen kişiler İngilizce cümle kurmakta zorlanırlar. Çünkü kuracakları cümleyi ilk önce beyinlerindeki Türkçe bölümünde kurar ve sonra İngilizceye çevirmeye çalışmaktadırlar. Çeviri esnasında da cümlenin zamanı, yapısı gibi birçok konu bilinç düzeyinde işlem görür ve sonuçta kişi konuşamaz.

Direct metod ile dil öğrenen kişilerin, hız ve dinamizm sayesinde çeviri yapmaya ve düşünmeye fırsatı kalmaz. Öğretmen dersi süratli bir şekilde sürdürerek, öğrencinin İngilizceyi doğal hızında konuşulurken öğrenmesini ve anlamasını sağlar.

DIRECT METHOD KİMLER İÇİN UYGUN?

Birçok İngilizce kursun uyguladığı İngilizce dil eğitim programı sınıflar içindir, Direct Method konuşma ağırlıklı ve bire bir İngilizce özel ders için tasarlanmış bir metod. Bu hızlandırılmış İngilizce kurs sistemi sağlayabilmek için yabancı bir eğitmenimiz ile yalnızca eksikliklerini tespit ederek ders vermektedir. Bildiğiniz bir konu olduğunda, öğretmen bunu teyit edip o konuyu geçebilir.

Direct Method İngilizce dil kurs yöntemi ile eğitimlerimiz genellikle çok boş vakit bulamayan, çalışan işçilerimiz için uygundur. Mavi yakalar için akşam iş çıkışında pratik bir yöntem olduğu için yorgunluğunuza yorgunluk katmaz.

Beyaz yakalar için biraz daha ev ödevli bir yaklaşım uygulanır. Örneğin ticari İngilizcesi olarak daha pazarlama İngilizcesi ile yürür eğitim danışmanlarımız. Bankacı İngilizcesi ise biraz daha rakamsal ve daha resmi konuşmaya yönelik bir çalışma olur.

Havacılık İngilizcesine ihtiyaç olan bireylerimiz ve firmalarımıza daha havacılık sektörüne özel bir çalışma uygulanır, seçilmiş kelimeler ile ve resmi ve kibar konuşma pratiği yaparak Pilot İngilizcesi olsun veya Hosteslik İngilizcesi olsun, veya her hangi bir kabin memurluğu İngilizce eğitim yöntem ile kıyaslanırsa – sadece teori ile kesinlikle bırakmıyoruz, hatta özellikle ilk etapta hemen hemen hiç yazı ders yapmayarak dersler ilerler.

2018-2019-2020 Direct Method Kitaplari
2020 Direct Method Turkey Kitap İzmir

Biraz Biliyorum seviyesinde:

Belli bir altyapıya sahip olan, anlayan ama konuşamayan şahıslar ile genelde A2 seviyesinden başlıyoruz, hızlı bir şekilde birkaç ders içerisinde yalnızca çok önemli olan konuların üzerinden geçip, kişinin dil bilgisi öğrenmesini ve konuşmasını sağlıyoruz, B1 seviyesinde geçmiş zaman konusunu ne kadar bildiğinizi ölçüyoruz, ardından ‘perfect tense’ üzerinden yol alıyoruz.

Süreç olarak, genelde bu seviyelerde olan şahıslara 60 saatlik paketimizi öneriyoruz. Çoğu öğrencimiz ile A2 seviyesinden başlıyoruz, dil bilgisine yönelik çalışmalar yapıyoruz ve B1 seviyesinin ortasından başlıyoruz. Çoğu çalışan (mezun olmuş olan) genelde biraz daha konuşmaya dayalı bir İngilizce eğitim danışmanlık süreci talep ettiği için A2 üzerinde, sadece kritik konuların üzerinden geçip B1-B2 seviyelerinin arasından normal İngilizce eğitim danışmanlık sürecine başlıyoruz.

İngilizcemi Geliştirmek İstiyorum:

“Ben zaten İngilizce biliyorum, konuşabiliyorum, anlıyorum ama ilerletmek istiyorum” diyenler için özel bir süreç olduğu için tahmini süreç verememekteyiz. Genelde bu seviyede ki kişilerle B+ kitaplarımızdan başlıyoruz. Bu kitapların içeriği genel bir dil eğitimden ziyade biraz daha ‘İngilizceyi bilen Türklerin sıkıntı çektiği konulara dayalı bir içeriktir.

B+ seviyesinin ardından C1 ve C2 kitapların üzerinden eğitim sağlamaktayız. Bu eğitimlerin arasında ‘Chit Chat Cards’ (üst düzey İngilizce eğitim için tasarlanmış oyun kartları) kullanarak zorlandığınız konularda eğlenerek öğrenim görmenizi sağlıyoruz.